Bolu Haberleri, Bolu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yüzbaşıdan albaylara ’emri ben mi verdim’ tepkisi

Ben mi verdim bu zıkkım emri dedi.

Bolu’da, eski Bolu 2. Komando Tugay Komutanı ve sözde ’Bolu ve Düzce Sıkıyönetim Komutanı’ Tuğgeneral İsmail Güneşer, Yarbay Veli Ceylan ve Yüzbaşı Nuri Kıyak’ın tutuklu ve 7 askerin de tutuksuz olarak yargılandığı FETÖ/PDY davasının ikinci duruşması yapıldı. 15 Temmuz günü Bolu 2. Komando Tugay Komutan vekili Albay Cahit Tirindaz, Albay Aziz Çetinkaya ve eski Bolu Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya tanık olarak dinlendi.

Duruşmada ilk olarak dinlenen eski Tugay Komutan vekili Albay Cahit Tirindaz, mahkeme başkanının, ’neden gece 03.00’a kadar tugaya gitmediniz’ sorusuna, Ben birliğin dışarı çıkmasını engellerdim. Bu yüzden İsmail Güneşer’in beni emrine uymadığım için derdest ettirmesinden korktum şeklinde cevap verdi.

Hakkımı helal etmiyorum

Tirindaz ve Çetinkaya’nın ifadelerinin ardından eski Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya’nın dinlenmesine geçildi. Kızılkaya’nın ifadesinin ardından söz alan tutuklu sanık Yüzbaşı Nuri Kıyak, 15 Temmuz gecesi 2. Komando Tugay Komutanlığı’nda KOKTOD düzeninin kurulması emrini kimsenin üstlenmemesine tepki göstererek, Burada koca koca albaylar geliyor ifade veriyor. Hiçbirisi de bu emri ben verdim demiyor. Bu zıkkım emri yüzbaşı olarak ben mi verdim? Hiçbirisine hakkımı helal etmiyorum dedi.

Bir önceki yazımız olan Zihinsel engelli genci öldüren katil, bir hafta sonra gencin annesini ziyaret etmiş başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi