Bolu Haberleri, Bolu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Darbeden yargılanan askere babadan ’kafana sık’ mesajı

Mahkemenin ikinci gününde, savunma yapan tutuklu Yüzbaşı Nuri Kıyak’ın 15 Temmuz gecesi babasıyla yaptığı mesajlaşmada babası Hüseyin Kıyak’ın, birazcık onurun haysiyetin varsa kafana sıkarsın dediği ortaya çıktı.
Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamnda tutuklanan ve haklarında hazırlanan 68 sayfalık iddianamenin ardından yargılanmaya başlayan tutuklu eski Bolu 2. Komando Tugay Komutanı ve sözde Bolu ve Düzce Sıkıyönetim Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Yarbay Veli Ceylan, Yüzbaşı Nuri Kıyak ve tutuksuz 7 askerin bugün de duruşmalarına devam edildi.
Duruşmada savunma yapan Nuri Kıyak’ın savunmasının ardından mahkeme başkanı Kıyak’ın babası Hüseyin Kıyak ile yaptığı whatsup mesajlarını okudu. 15 Temmuz gecesi babasına sakın dışarı çıkmayın şeklinde ki mesajına babasının, Sen hangi yüzle bana mesaj çekiyorsun. Birazcık onurun, haysiyetin varsa kafana sıkarsın. Senin kaderin benim ellerimde diye cevap verdiği ortaya çıktı. Mahkeme başkanının neden baban böyle şeyler söyledi? diye sorması üzerine Nuri Kıyak, Babamla aramız iyi değildi. Eşimle de evlenmemi istemiyordu, uzun süredir konuşmuyorduk dedi.
Mesajların okunmasının ardından Nuri Kıyak’ın duruşmada bulunan yakınlarından, kahretsin sesleri yükseldi.

Bir önceki yazımız olan Kurmay Başkanı Yarbay Veli Ceylan: "9 kişilik manga valiyi gözaltına almak için değil kışla ve lojmanların güvenliği içindi" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi