Bolu Haberleri, Bolu Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz: “18 Mart milletimizin iradesinin göstergesidir”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Türk Milleti’nin 102 yıl önce olduğu gibi 15 Temmuz’da da bir kahramanlık destanı yazdığını belirterek, “Çanakkale Savaşı’nda toplara, denizaltılara, savaş uçaklarına boyun eğmeyen kahraman Milletimiz bağımsızlığından ve iradesinden ödün vermeyeceğini, 15 Temmuz’da da tanklara, jetlere, silahlara göğüs gererek bir kez daha tüm dünyaya ilan etti. İstiklal ve istikbal destanımızın tüm kahramanlarını şükran ve minnetle yad ediyorum” dedi.

Türk milleti boyunduruk altına alınamayacağını bu zaferle göstermiştir

Milletlerin tarihinde makûs talihlerini değiştiren mihenk taşları vardır diyen Başkan Yılmaz, 102 yıl önce bugün Türk milletinin tarihi de böyle bir mihenk taşıyla, bir kahramanlık destanı ile yön değiştirdi. Çanakkale Zaferi Yoksulluklar, yoksunluklar içinde, ihanet ve hain planlara karşı varlık mücadelesi veren Türk Milleti’nin, şanlı tarihini yeniden dirilttiği bir azim, inanç ve kararlılık destanı… Sömürgeci devletlerin paylaşım savaşından örneği görülmemiş bir önderlik dehası ve iman gücüyle çıkan Türk Milleti, bağımsızlığa düşkünlüğünü, asla boyunduruk altına alınamayacağını bu zaferle dosta düşmana göstermiştir. Gencinden yaşlısına, okumuşundan eğitimsizine, kadınından erkeğine fedakarca cepheye koşan bu kahraman millet, yekvücut olarak zalimlere göğüs gerdi, ezilen dünya halklarının varoluş mücadelelerine örnek oldu şeklinde konuştu.

Hüsrana uğrayacaklardır

Çanakkale Savaşı’nda direnişle karşılaşanların, gelecek kuşaklarına intikam miras bıraktığını ve ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozma planlarını yaptıklarını ifade eden Yılmaz şunları söyledi:

Bu eşi benzeri görüşmemiş kahramanlık destanı bugün ‘Bir hilâl uğruna batan tüm güneşlerimiz’i şükranla andığımız, tüm kınalı kuzularımızı özlemle yad ettiğimiz gün olarak hafızlarımızın ve yüreğimizin takviminde yer alıyor. Çanakkale Savaşı’nda ummadıkları bir direniş ve inançla karşılaşanlar gelecek kuşaklarına adeta bir intikam miras bırakmışcasına, şimdi de milletimizi dize getirmek için birlik beraberliğimizi, kardeşliğimizi, bütünlüğümüzü bozma planları yapıyor. Ancak Çanakkale Zaferinden ders almayanlar 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi bundan sonra da hüsrana uğrayacaklar. Çünkü 102 yıl önce toplara, denizaltılara, savaş uçaklarına boyun eğmeyen kahraman Milletimiz bağımsızlığından ve iradesinden ödün vermeyeceğini, 15 Temmuz’da da tanklara, jetlere, silahlara göğüs gererek bir kez daha tüm dünyaya ilan etti.

Bir önceki yazımız olan Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekçi, Bolu’da açıklamalarda bulundu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi